AMD tworzy otwartą technologię do materiałów VR i 360 stopniowych filmów

0

Podczas odbytego 18 festiwalu filmowego, zorganizowanym przez Bombajską Akademię Ruchomego Obrazu (MAMI) firma AMD zaprezentowała nową otwartą technologię, która pozwala również w czasie rzeczywistym łączyć obrazy wideo z urządzenia wyposażonego w nawet 32 kamer. Całość jest tworzona w ramach Project Loom, które to ma być podstawą do wspomnianej otwartej technologii. Zostanie ona udostępniona wszystkim pod koniec tego roku.

AMD we współpracy z Arka Media Works i reżyserem SS Rajamouli tworzą materiał w wirtualnej rzeczywistości, bazujący na nadchodzącej, drugiej części indyjskiej superprodukcji „Baahubali”. Całość jest tworzona pod kierownictwem reżysera SS Rajamouli.

AMD bb360cc

W produkcji wykorzystano tę nową technologię, aby stworzyć 360-stopniowe wideo p.t. „Na planie Baahubali” i kompletny materiał VR p.t. „Miecz Baahubali”. Do tego celu powstała również nowa kamera bb360cc, która posiada 32 kamery. Program pozwala szybko stworzyć 360-stopniowe wideo i to zwykle w czasie rzeczywistym.

To dla nas, ludzi naturalne, że reagujemy zdumieniem widząc rzeczy wielkie – zarówno te stworzone przez naturę, jak i człowieka. Jesteśmy zdumieni widząc ogrom Wielkiego Kanionu, a także stojąc tuż pod bez mała 830-metrowym budynkiem Burj Khalifa. Ten efekt skali fascynuje mnie odkąd po raz pierwszy zaznałem tego, czym jest VR. Dzięki współpracy z RTG mieliśmy szczęście otrzymać dostęp do przełomowych technologii wirtualnej rzeczywistości, które pomagają nam znacząco przesunąć granice tego, co wyobrażalne.

– powiedział Rajamouli, reżyser obu filmów Baahubali.