AMD ciągle poszerza swoją ofertę procesorów ze zintegrowanymi układami Vega. Tym razem kolejną jednostką, która pojawi się już niebawem jest układ serii Athlon. Czego można się spodziewać po nowej jednostce Czerwonych? Układ został przyłapany w bazie programu SiSoftware w komputerze Lenovo 234.

AMD Athlon 200GE

AMD Athlon 200GE to procesor posiadający 2 rdzenie i 4 wątki o taktowaniu 3,2 GHz. Do dyspozycji mamy po 512 kB pamięci podręcznej drugiego poziomu na rdzeń oraz 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu dla wszystkich rdzeni. Zintegrowany układ graficzny to Radeon Vega 3. Oznaczenia litrowe układu (GE) potwierdzają, że posiada on zintegrowaną kartę graficzną (G) oraz najprawdopodobniej będzie należał do niskonapięciowej serii układów (E). Wydajność jednostki plasuje ją w niskim segmencie wydajnościowym. Najbliższym możliwym do porównania procesorem jest mobilny Ryzen 3 2200U. Desktopowe wersje Ryzenów są o wiele bardziej wydajne.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] się plotki z lutego, że AMD planuje wypuścić tanie układy APU. Wszystko za sprawą firmy ASUS, która umieściła modele 200GE i Pro 200GE na liście […]