AMD szykuje procesory z serii Athlon ze zintegrowaną grafiką Vega

1

AMD ciągle poszerza swoją ofertę procesorów ze zintegrowanymi układami Vega. Tym razem kolejną jednostką, która pojawi się już niebawem jest układ serii Athlon. Czego można się spodziewać po nowej jednostce Czerwonych? Układ został przyłapany w bazie programu SiSoftware w komputerze Lenovo 234.

AMD Athlon 200GE

AMD Athlon 200GE to procesor posiadający 2 rdzenie i 4 wątki o taktowaniu 3,2 GHz. Do dyspozycji mamy po 512 kB pamięci podręcznej drugiego poziomu na rdzeń oraz 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu dla wszystkich rdzeni. Zintegrowany układ graficzny to Radeon Vega 3. Oznaczenia litrowe układu (GE) potwierdzają, że posiada on zintegrowaną kartę graficzną (G) oraz najprawdopodobniej będzie należał do niskonapięciowej serii układów (E). Wydajność jednostki plasuje ją w niskim segmencie wydajnościowym. Najbliższym możliwym do porównania procesorem jest mobilny Ryzen 3 2200U. Desktopowe wersje Ryzenów są o wiele bardziej wydajne.


Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AMD Athlon 200GE i Pro 200GE - nadchodzi tanie APU Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
trackback

[…] się plotki z lutego, że AMD planuje wypuścić tanie układy APU. Wszystko za sprawą firmy ASUS, która umieściła modele 200GE i Pro 200GE na liście […]