radeon software adrenalin edition 1
radeon software adrenalin edition 1

AMD udostępniło sterowniki Radeon Software Adrenalin Edition 18.3.4 dla kart graficznych Radeon. Pojawiła się pełna obsługa gry Far Cry 5.

Wśród specjalnych funkcji zaimplementowanych w Far Cry 5 i obsługiwanych przez karty graficzne Radeon RX Vega są:

  • Technologia Rapid Packed Math – pozwala nawet podwoić liczbę obliczeń realizowanych przez układ graficzny, co ma znaczenie zwłaszcza w zadaniach związanych z fizyką i innymi rodzajami obliczeń, jakie wykonuje silnik gry.
  • Technologia Shader Intrinsics – zapewnia bezpośredni dostęp gry do funkcji sprzętowych kart graficznych Radeon RX. Dzięki wyeliminowaniu potrzeby interpretacji przez API wydajność może być jeszcze wyższa.
  • Technologia Radeon FreeSync 2 – dzięki niej obraz ma kontrast i gamut kolorów zgodny z HDR przy zachowaniu krótkiego czasu reakcji oraz synchronizacji karty graficznej z częstotliwością odświeżania ekranu.

Ponadto gracze korzystający z najnowszej wersji pakietu sterownika Radeon Software w wersji 18.3.4 mogą skorzystać na:

  • nawet o 11% niższym zużyciu energii po uruchomieniu funkcji Radeon Chill, która ponadto obniża temperatury pracy karty graficznej i tym samym zmniejsza głośność pracy jej systemu chłodzenia;
  • nawet o 32% lepszej efektywności energetycznej po włączeniu 1 kliknięciem trybu oszczędzania energii w panelu Radeon WattMan;
  • nawet o 6% krótszym czasie reakcji przy wykorzystaniu funkcji Enhanced Sync, która pozwala uzyskać najlepszą możliwość płynność bez względu na liczbę klatek na sekundę i posiadany monitor.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułASRock wchodzi na rynek kart graficznych z serią Phantom Gaming
Następny artykułGeForce Academy of Gaming – nowy program akademicki od NVIDIA
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.