Serwis videocardz.com dotarł do zrzutów ekranów z prezentacji technologii FreeSync 2. Slajdy zostały najpewniej udostępnione z niejawnej prezentacji pewnemu gronu dziennikarzy. Co możemy z nich wyczytać? Na początek warto wspomnieć o HDR (High Dynamic Range), która to będzie przyszłością praktycznie wszystkich gier. Technologia ta ma zapewniać niskie opóźnienia, dzięki temu że to karta graficzna będzie odpowiedzialna za mapowanie kolorów. Obecnie wykonują to monitory, które nie posiadają zaawansowanych procesorów do tego.

Do tego dojdzie jeszcze technologia Low Framerate Compensation, odpowiedzialna za płynność w grach, przy niskiej liczbie klatek na sekundę. Co ciekawe, przestrzeń kolorów oraz jasność ma być dwa razy większa, aniżeli przy obecnym standardzie sRGB.

Technologie FreeSync i FreeSync 2 będą koegzystować, aby zapewnić szeroki wybór graczom. Wszystkie karty graficzne Radeon zgodne z FreeSync będą obsługiwać także FreeSync 2, w tym także modele Radeon z serii RX z rodziny Polaris, które obsługują standard DisplayPort HBR3 i rozdzielczości UltraHD przy odświeżaniu ponad 60 Hz. Wielu producentów ekranów przygotowuje produkty do zatwierdzenia zgodności z FreeSync 2.

Szykuje nam się zatem dość poważna rewolucja w świecie elektronicznej rozgrywki. Być może technologia ta trafi także do zwykłych telewizorów.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułMass Effect 2 całkowicie za darmo na platformie Origin
Następny artykułAMD przedstawia ekosystem sprzętowy dla procesorów Ryzen
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.