AMD prezentuje EPYC, Ryzen Threadripper oraz Radeon RX Vega

0

AMD zrobiło bardzo ciekawą prezentację podczas targów Computex 2017. Lisa Su opowiedziała o procesorach EPYC, których premiera odbędzie się 20 czerwca 2017 roku. Zaprezentowano także system z procesorem Ryzen Threadripper i dwoma kartami graficznymi Radeon RX Vega z uruchomioną grą Prey w rozdzielczości 4K. Druga konfiguracja posiadała ten sam procesora oraz cztery karty graficzne Radeon Vega Frontier Edition.

Uruchomiono na niej program Blender z rozszerzeniem ProRender. Premiera karty graficznej Radeon Vega Frontier Edition odbędzie się 27 czerwca 2017. Natomiast premiera rodziny Radeon RX Vega odbędzie się w trakcie targów Siggraph 2017.

Po raz pierwszy publicznie firma AMD zademonstrowała mobilny procesor Ryzen APU. Był on zamontowany w ultra-przenośnej konstrukcji referencyjnej wprowadzającej 4 rdzenie, 8 wątków i układ graficzny Vega do kategorii notebooków o grubości mniejszej niż 15 mm.

W nawiązaniu do klasyfikacji Radeon VR Ready firma AMD wprowadza teraz dwie klasy, aby pomóc użytkownikom w wyborze właściwego procesora gotowego do obsługi wirtualnej rzeczywistości: AMD VR Ready Processor oraz AMD Ryzen VR Ready Premium

Zaprezentowano sporo nowych produktów, w tym laptopy z Ryzen Mobile. Opowiedziano również o sztucznej inteligencji i uczeniu się maszynowym.