AMD pokazuje kartę Radeon RX 480 w cenie 199 dolarów

0

Firma AMD zaprezentowała pierwszą kartę graficzną z rodziny Polaris – Radeon RX 480. Produkty z serii RX mają oferować imponującą wydajność w warunkach wirtualnej rzeczywistości i nie tylko, a także szereg przyszłościowych technologii w wielu segmentach cenowych. Karta będzie posiadać architekturę GCN 4.0, całkowicie przebudowaną od zera i zapewniającą o wiele większą wydajność.

Raja Koduri
Rdzeń AMD Radeon RX 480 zostanie wykonany w 14 nm procesie technologicznym FinFET. Na pokładzie znajdziemy 2304 procesory strumieniowe i 4 GB lub 8 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 2000 MHz (8 GT/s). Radeon będzie miał jedną 6-pinową wtyczkę zasilania, a TDP określono na 150 W. Z wyjść znajdziemy HDMI 2.0a oraz trzy DisplayPort 1.3/1.4 z obsługą HDR.

Podczas konferencji pokazano demonstrację Ashes of Singularity w rozdzielczości 1920×1080, uruchomionej na dwóch komputerach: jednym z GeForce GTX 1080, drugim z dwoma Radeonami RX 480 (nie połączonymi w Crossfire, ale dzięki technice Explicit Multiadapter z DirectX 12). Dwie karty Radeon były nieco szybsze, ale to nie pokazuje typowej ich wydajności.

AMD Radeon RX 480

Karty graficzne Radeon™ Serii RX to pierwsza salwa nowej strategii AMD „Water Drop”, która ma na celu wprowadzanie nowych architektur graficznych najpierw w segmentach o wysokiej sprzedaży, co pozwoli wesprzeć kontynuację wzrostu udziałów rynkowych kart Radeon. Pierwsze modele mają trafić do sklepów 29. czerwca.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] MAGNUS ERX48. Jest to pierwszy na świecie model w tak małych rozmiarach z kartą graficzną AMD Radeon RX480. Dzięki zastosowaniu karty w architekturze Polaris możliwe stało się zapewnienie wsparcia dla […]