AMD GPUOpen wykorzystywane w superkomputerze firmy geologicznej CGG

0

Firma CGG, specjalizująca się w usługach i sprzęcie geofizycznym, wdrożyła serwerowe karty graficzne AMD FirePro S9150. Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie wykorzystana technologia AMD GPUOpen. Umożliwia ona przenoszenie kodu do środowiska OpenCL ze wsparciem AMD oraz społeczności i oddaje do dyspozycji innowacyjne otwarte rozwiązania, takie jak Heterogeneous Compute Compiler oraz HIP API.

Firma AMD pomogła także w konwersji autorskiego kodu. Domyślnie bazował on na technologii nVidia CUDA, ale dzięki narzędziom programistycznym udało się wszystko skonwertować do środowiska OpenCL. Dzięki temu przetwarzanie danych sejsmicznych można było uruchomić na klastrze kart graficznych AMD FirePro S9150, które pozwalają na szybkie i ekonomiczne prowadzenie badań obliczeniowych.

Karta graficzna AMD FirePro S9150 oferuje:

  • Możliwość funkcjonowania w ramach dużych klastrów złożonych z wielu kart graficznych: wsparcie dla otwartych bibliotek firmy AMD oraz niezawodna praca w dużych klastrach umożliwiają obsługę dużych projektów obliczeniowych, które wymagają ponad 1 petaFLOPS mocy obliczeniowej.
  • Obsługę szybkiej transformaty Fouriera: obsługa otwartej biblioteki clFFT z funkcjami szybkiej transformaty Fouriera zapewnia optymalną efektywność przy wykorzystaniu kart graficznych AMD FirePro serii S.
  • Obsługę podprogramów podstawowej algebry liniowej: otwarta biblioteka clBLAS z funkcjami algebraicznymi pojedynczej i podwójnej precyzji zapewnia optymalną efektywność przy wykorzystaniu kart graficznych AMD FirePro serii S.
  • Najwyższą efektywność energetyczną w wysokowydajnym przetwarzaniu danych: karta graficzna AMD FirePro S9150 zajęła pierwszą pozycję na liście Green500 z listopada 2014 r. wśród rozwiązań bazujących na GPU zapewniając niedoścignioną wydajność obliczeniową i efektywność energetyczną w wysokowydajnym przetwarzaniu danych (HPC).

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] karty graficznej do laptopów i komputerów 2-w-1. To kolejne po Mantle, FreeSync, HBM i GPUOpen rozwiązanie AMD, które może ujednolicić sytuację na rynku. AMD XConnect to efekt ponad 8 […]