AMD Embedded Radeon serii E9170 – nowe układy wbudowane

0

Firma AMD wprowadziła na rynek karty graficzne AMD Embedded Radeon serii E9170. Są to pierwsze zewnętrzne karty graficzne na bazie architektury Polaris, które są dostępne w formie standardowych produktów zgodnych ze specyfikacjami PCI Express i MXM. Prócz tego można jest spotkać w formie MCM (multi-chip module) ze zintegrowanym podsystemem pamięci. Pozwala to na konstruowania jeszcze mniejszych i bardziej efektywnych urządzeń.

AMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane 1

Karta graficzna AMD Embedded Radeon E9170 należy do rodziny Polaris. Została wykonana w 14-nanometrowym procesie FinFET. Zapewnia to nawet 3-krotnie lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednimi generacjami kart graficznych AMD Embedded.

AMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane 2

Najważniejsze funkcje i cechy kart graficznych E9170:

  • Nawet 1,25 TeraFlopsa mocy obliczeniowej przy TDP poniżej 40W – to nowy punkt odniesienia w portfolio niskoprądowych produktów AMD Embedded Radeon, ponieważ oferuje nawet 3-krotnie lepszą efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednimi generacjami.
  • Optymalizacja dla rozdzielczości 4K i elastyczne konfiguracje wieloekranowe umożliwia stosowanie bogatych multimediów w różnorodnych urządzeniach.
  • Wsparcie dla dekodowania i enkodowania w standardzie 4K HEVC/H.265 i AVC/H.264 i obsługa do pięciu złącz HDMI® 2.0 i/lub DisplayPort 1.4.
  • Dostępne w kompaktowym formacie MCM, jak i standardowych kartach MXM i PCI Express.
  • Dostępność planowana aż do 2024 roku w celu wsparcia ciągłości produktów o długim cyklu życia i systemów następnych generacji.
  • Obsługa standardów 4K i 3D zapewnia niezrównane możliwości wizualne.
  • 4 GB pamięci (128 bit GDDR5)

AMD Embedded Radeon serii E9170 - nowe układy wbudowane 3

Karty graficzne AMD Embedded Radeon E9170 w formacie PCI Express i MXM powinny być dostępne w październiku 2017, zaś w formacie MCM w listopadzie 2017.