15 sezon ESL Mistrzostwa Polski 2017 już w ten weekend

0

Już 15 – 17 września podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbędą się najważniejsze pojedynki 15 sezonu ESL Mistrzostwa Polski 2017. W Atlas Arenie pojawią się po cztery najlepsze drużyny League of Legends i Counter-Strike: Global Ofeensvie z internetowego etapu. Pula nagród kończącej się edycji ESL MP wynosi 260 000 złotych.

Harmonogram rozgrywek:
15 września:

  • 11:15 – AGO Gaming vs Pompa Team (półfinał CS:GO)
  • 14:00 – Illuminar Gaming vs Zaprzęg (półfinał LoL)

16 września:

  • 11:15 – PRIDE vs Team Kinguin (półfinał CS:GO)
  • 14:00 – Parszywa Piątka Veggiego vs MVP fazy grupowej (mecz pokazowy LoL)
  • 15:15 – Pompa Team vs Katastrofa Awionetki (półfinał LoL)

17 września:

  • 10:15 – Wielki finał CS:GO
  • 10:15 – Mecz o trzecie miejsce LoL (poza transmisją)
  • 13:00 – Wielki finał LoL

ESL Mistrzostw Polski

Zwycięzcy otworzą sobie drogę do europejskich rozgrywek. W przypadku League of Legends najlepsza drużyna uzyska awans do kwalifikacji do Challenger Series, drugiej klasy rozgrywkowej w Europie. W przypadku CS:GO triumfatorzy zapewnią sobie miejsce w Mountain Dew League, przedsionku ESL Pro League – najbardziej prestiżowej ligi na świecie.

Sama impreza finałowa w Łodzi to nie tylko zmagania najlepszych polskich profesjonalnych graczy. To także mnóstwo atrakcji dla kibiców. W sobotę o godzinie 14:00 odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy znaną  wszystkim kibicom Parszywą Piątką Veggiego dowodzoną przez Fryderyka „Veggiego” Kozioła, a najbardziej wartościowymi graczami (MVP) fazy grupowej League of Legends.

15. sezon ESL Mistrzostw Polski

Dodatkowo, na odwiedzających czekać będzie specjalna strefa, w której spotkają się z gwiazdami esportu. Kibiców na pewno ucieszy możliwość rozmowy oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z graczami, komentatorami oraz ekspertami polskiej sceny esportowej., W Atlas Arenie nie zabraknie także stoisk z otwartymi konkursami i turniejami, a posiadacze konta w systemie ESL będą mogli odebrać specjalny medal przypisywany do ich profilu.

Finały ESL Mistrzostwa Polski 2017 będzie można śledzić zarówno na miejscu, jak i w Internecie. Cena biletu jednodniowego wynosi 15 złotych, zaś 3-dniowy karnet kosztuje 28 złotych. Dystrybucja prowadzona jest pod tym adresem. Bilety będzie można także kupić na miejscu, w kasach Atlas Areny.

Niemal wszystkie mecze (poza pojedynkiem o trzecie miejsce w LoL-a) transmitowane będą również w sieci. Profesjonalnym komentarzem zajmą się między innymi Maciej „Morgen” Żuchowski, Kuba „KubiK” Kubiak, Michał „Avahir” Kudliński i Fryderyk „Veggie” Kozioł. Rozgrywki League of Legends oglądać będzie można na kanale esl_lol_pl, zaś CS:GO na esl_csgo_pl na Twitch.tv.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments