Kilka dni temu rozpoczął się 15 sezon ESL Mistrzostw Polski. Wnosi on ze sobą szereg innowacyjnych zmian, zapewniających uczestnikom nowe możliwości rozwoju profesjonalnej kariery. Jedną z nich będzie system wynagrodzeń dla drużyn. Każda z nich otrzyma po 5000 zł w okresie trzech miesięcy. W zmaganiach ma brać udział, aż 8 zespołów, co w sumie daje łączną kwotę 120 000 zł.

W rozgrywkach ponownie zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Zwieńczeniem sezonu będą finały, które odbędą się 15-17 września w łódzkiej Atlas Arenie. Warto nadmienić, że wtedy odbywać się będzie 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. W finałach do wygrania będzie aż 60 000 zł. Jest zatem o co walczyć.

ESL Mistrzostw Polski

Pierwszy raz w historii ESL Mistrzostw Polski Counter-Strike: Global Offensive powiązane są bezpośrednio z Mountain Dew League. Wygrana w nich premiuje awansem do ESL Pro League w CS:GO, najbardziej prestiżowej ligi CS:GO na całym świecie. Podobnie w przypadku turnieju League of Legends. ESL Mistrz Polski w LoL, tak, otrzyma zaproszenie do zamkniętej fazy kwalifikacji do Challenger Series Europe – przedsionka LCS, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends na świecie.